Користувацький вхід

Останні публікації

Урок літературного читання

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Життя і творчість Михайла Слабошпицького. М.Слабошпицький «Славко і жако».
Мета: ознайомити учнів із творчістю Михайла Слабошпицького, його твором «Славко і жако»; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити характеризувати головного героя твору; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення, пам'ять, увагу; виховувати прагнення до пізнавання нового.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго дня!
Діти, сядьте всі рівненько,
Не шуміть, сидіть тихенько.
Урок буде незвичайний,
Для всіх нас повчальний.
Хвилина релаксації.
Поверніться один до одного, посміхніться,відчуйте один одного, його доброту, турботу, спробуйте передати через свої помисли своє бажання допомогти на уроці …тощо
- На урок ми візьмемо з собою (на дошці)
У-увага
Р-розум
О-організованість
К-кмітливість
та будемо
У-уважні
Ч-чемні
Н-наполегливі
І-інтелектуальні.

II. Мовленнєва розминка
Розчитка (презентація)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
Світ дитинства – це такий чарівний світ, в якому дитина може пограти в ляльки, в машини, в м’яч, прочитати книжку і уявити себе героєм казки чи оповідання. Чи любите ви читати книжки? А які?(ознайомлення з виставкою книжок).
Сьогодні на уроці ми почнемо ознайомлення з оповіданням «Славко і жако» і дізнаємося про цікаві подіїї, які відбуваються у житті хлопчика. Але для початку давайте познайомимось з автором цього оповідання.
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.Біографічна довідка (презентація)

— Будь-яка література має своїх видатних трудівників. Людей, які завжди єднають творця і читача. Михайло Слабошпицький — трудівник української літератури і багатьох літератур світу. Він, здається, знає кожне Слово, що варте уваги, кимось написане і вчора, і сьогодні. Має незаперечний смак, феноменальну пам’ять, аналітичний розум.
Народився Михайло Слабошпицький 1946 року в с. Мар’янівка на Черкащині. 1971 року закінчив факультет журналістики КДУ. Працював у пресі. Був головним редактором газет і журналів.
Виконавчий директор Ліги українських меценатів, один із засновників міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.
2.Гра «Рибки»
Самостійне мовчазне читання учнями статті про Михайла Слабошпицького у підручнику (с. 83)
— Де і коли народився Михайло Слабошпицький?
— Які твори для дітей він написав?
— Які його поради варті вашої уваги?
Фізкультхвилинка
3. Опрацювання першої частини оповідання Михайла Слабошпицького «Славко і жако»
3.1.Словникова робота
В тексті вам зустрінуться такі слова:
Шлагбаум (діти самостійно читають визначення у підручнику ст.83)
Кошара (загорода або хлів для овець, кіз; вівчарня)

3.2.Виразне читання комбінованим способом (вчитель – учні)
Слухаючи текст, зверніть увагу хто головний герой твору?
3.3.Первинне сприйняття тексту
— Хто є головним героєм твору?
— Де живе головний герой?
— Чому автор називає його одним із найбільших мрійників на світі?
— Чому Славко дуже засмутився через від’їзд батька?
— Як мама намагалася заспокоїти його?
3.4. Словникова робота.
а) Вправи на розширення поля читання.
гримкотять роз’їзд
шлагбауми спохопився
від’їздив сторопів
товстезних кошара

б) Читання слів, поданих аналітико-синтетичним способом.
більших
най головні ший
цікаві
кращий

3.5.Вибіркове читання
- Коли гримкотять поїзди?
- Про що мріє один із найбільших мрійників?
- Чому Славкові стало прикрувато?
- Які обов’язки у дітей на думку Славка?
- Який подарунок отримав Славко від батька?
- Хто і коли написав ці книжки?
- Що Славко дізнався про зебрових мангустів?
- Як називають дикого кота, який живе в Африці?
Який спосіб вигадав Славко, щоб зберегти карликових антилоп?
3.6. Читання в особах
3.7.Характеристика головного героя оповідання
- Яким ви уявляєте головного героя оповідання?
- Про що він мріяв? Як це його характеризує?
- Як він ставився до природи?
3.8.Перегляд слайдів про почутих тварин
VI. Підсумок уроку
1.Підведення підсумків
А завершити наш урок я хочу таким чудовими словами Василя Сухомлинського "Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною"
2.Оцінювання

Автор: 

Невідомий

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі