Урок №13.Поняття комп'ютерного вірусу.
Цілі:
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити вміло захищати свої дані на ПК;
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Міркуємо
1. Що відбудеться, якщо в банку будуть переплутані дані про рахунки клієнтів?
2. Що відбудеться, якщо комп'ютери каси продажу квитків працюватимуть у 10 разів повільніше?
3. Що відбудеться, якщо дані з вашої медичної картки будуть втрачені?
4. Що таке біологічний вірус? До яких наслідків може призвести ураження людини вірусом?
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про комп’ютерні віруси. Дізнаємось на які групи вони поділяються та навчимося захищати свої комп’ютери.
IV. Вивчення нового матеріалу
Комп’ютерний вірус – це спеціально розроблена програма, здатна самостійно поширюватися, створювати власні копії, приєднувати їх до інших файлів з метою псування інформації, створюючи перешкоди в роботі комп’ютера.
Профілактика – проведення заходів по резервному зберіганню цінної інформації та створення умов, що ускладнюють потрапляння шкідливих програм до комп'ютера.
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
V. Фізкультхвилинка
VІ. Усвідомлення набутих знань
VII. Підбиття підсумків уроку
1. Чим характерні шкідливі комп’ютерні програми?
2. Як поділяють шкідливі комп’ютерні програми за рівнем небезпечності дій ?
3. Опишіть класифікацію шкідливих програм за принципами розповсюдження і функціонування.
4. Які дії можуть виконувати шкідливі комп’ютерні програми?
5. Чим відрізняються віруси від троянських програм і хробаків мереж?
6. Які з дій вірусів найнебезпечніші? Обґрунтуйте свою відповідь.
7. Опишіть вимоги законодавства України по боротьбі з розповсюдженням шкідливих програм
8. Що таке антивірусні програми? Назвіть відомі вам антивірусні програми.
9. Які функції антивірусних програм?
10. Що потрібно робити для профілактики ураження шкідливими комп’ютерними програмами?
11. Поясніть, чому серед заходів із профілактики ураження вірусом однією з основних вимог є використання ліцензійного програмного забезпечення.
VIII. Домашнє завдання
Опрацювати параграф 4.1. Сторінки 128 - 136
---------------------------------
Якщо Ви бажаєте завантажити до цього конспекту презентацію та відео фізкультхвилинку перейдіть за посиланням нижче
Всі матеріали безкоштовні та розповсюджуються у вільному доступі