Користувацький вхід

Жанрово-тематичне розмаїття лірики Олександра Пушкіна

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:e9cdaa302d399b75a2a4f10ccb2e8929' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2>Жанрово-тематичне розмаїття лірики Олександра Пушкіна</h2>\n<p>Мета: схарактеризувати провідні теми лірики О. Пушкіна; удосконалювати навички виразного читання та аналізу ліричних творів; виховувати в учнів кращі людські риси.</p>\n<p>Тип уроку: засвоєння нових знань і формування на їх основі умінь і навичок.</p>\n<div class=\"editor-center-button\">ХІД УРОКУ</div>\n<p>І. Актуалізація опорних знань<br />\nГронування на тему «Пушкін».<br />\nСлова-асоціації допомагають прокоментувати важливі моменти життя О. Пушкіна від 6 червня 1799 року (народження в Москві) до 27 січня 1837 року (дуель на Чорній річці). </p>\n<p>ІІ. Мотивація навчальної діяльності<br />\n 26 березня 1820 року, у день, коли Пушкін завершив свою поему «Руслан і Людмила», В. Жуковський подарував йому свій портрет з написом: «Переможцю учневі від переможеного вчителя», тобто Пушкіна ще у двадцятирічному віці було визнано найкращим поетом Росії. І в російській столиці, і на Кавказі, і в Криму, і в Одесі – усюди, де поет побував за чотири роки південного заслання, він зустрічав хоробрих офіцерів і чарівних жінок, які знали його вірші напам’ять. Про лірику поета, її жанрово-тематичне розмаїття ми говоритимемо сьогодні.<br />\nСлайд 1<br />\nСлайд 2<br />\n(Учні записують тему, епіграф уроку)</p>\n<p>ІІІ. Формування нових знань, умінь, навичок<br />\n1. Робота з епіграфом.<br />\n2. Провідні мотиви пушкінської поезії<br />\nСлайд 3<br />\n3. Дослідницька робота в групах<br />\n Кожна дослідницька група на поетичному матеріалі доводить гармонійне злиття в поезії Пушкіна «звуків, почуттів і думок». </p>\n<p>Група 1. Патріотична лірика<br />\n «До Чаадаєва»<br />\n- Що ви знаєте про Чаадаєва? Які риси цієї людини надихнули Пушкіна на створення послання «До Чаадаєва»?<br />\n- Як у вірші «До Чаадаєва» розкривається програма життя та творчості, романтичний заклик служіння батьківщині?<br />\n- Які слова-символи є виразниками громадянських почуттів поета?<br />\n- Як ви розумієте образ «звезда пленительного счастья»?<br />\n- Знайдіть елементи російського романтизму у вірші.<br />\nСлайд 4</p>\n<p>Група 2. Вільнолюбива лірика<br />\n «До моря»<br />\n- Якою є форма вірша?<br />\n- Композиція вірша.<br />\n- Розкажіть про систему образів твору. Як розкриваються почуття та думки у творі?<br />\n- Визначте ідею твору, художні засоби, використані поетом для вираження почуттів ліричного героя.<br />\nСлайд 5</p>\n<p>Група 3. Тема поета і поезії<br />\n «Пророк»<br />\n- Від чийого імені ведеться оповідь у цій поезії?<br />\n- Укажіть основний образ поезії. Що ви знаєте про діяння біблійних пророків?<br />\n- Поясніть часте використання в мові поета-пророка архаїзмів та слов’янізмів.<br />\n- Якими шестикрилий ангел зробив зір, слух і мову поета? Поясніть використані художньо-зображальні засоби.<br />\n- Як ви розумієте високу настанову, дану поетові Богом?<br />\n- Яким, на думку поета, є призначення поета?<br />\nСлайд 6</p>\n<p>Група 4. Тема дружби<br />\n «19 жовтня»<br />\n- Яким настроєм починається вірш?<br />\n- Що змінює настрій ліричного героя?<br />\n- Як дружба здатна розширити духовний простір людини?<br />\n- Про кого Пушкін говорить: «Троих из вас, друзей моей души, Здесь обнял я…»? Як це характеризує його друзів?<br />\n- Що оспівує Пушкін у своїх друзях?<br />\n- Що є дружба для поета?<br />\nСлайд 7</p>\n<p>Група 5. Інтимна лірика<br />\n«Я мить чудову пам’ятаю»<br />\n- Які події життя Пушкіна лягли в основу цієї поезії? Кому вона присвячена?<br />\n- На які частини можна поділити вірш? Простежте за зміною настрою ліричного героя.<br />\n- Якими художніми засобами створено портрет коханої?<br />\n- Які художньо-зображувальні засоби відтворюють емоційну піднесеність і схвильованість ліричного героя?<br />\n- Чому митець не змальовує детального портрета коханої, а створює узагальнений жіночий образ, що стає джерелом високого поетичного натхнення?<br />\nСлайд 8</p>\n<p>Група 6. Творчий заповіт Пушкіна<br />\n«Пам’ятник»<br />\n- Як ви розумієте значення епіграфа до вірша?<br />\n- Якими словами поет виказує думку, що творчість поета вище слави царя?<br />\n- Як Пушкін стверджує народність своєї поезії?<br />\n- Як ви розумієте слова «И милость к падшим призывал»?<br />\n- «Чувства добрые» втілені у кожній строфі поезії. Доведіть це.</p>\n<p>4. Презентація результатів дослідження<br />\n Під час презентації результатів роботи учні виразно читають поезії, запропоновані для аналізу.</p>\n<p>IV. Підведення підсумків. Рефлексія</p>\n<p>V. Домашнє завдання<br />\n- Прочитати І розділ роману «Євгеній Онєгін»;<br />\n- індивідуальне завдання: «Куди веде цитата?» про епіграф до першого розділу твору.</p>\n', created = 1738364251, expire = 1738450651, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:e9cdaa302d399b75a2a4f10ccb2e8929' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:ab67de20b35dd976cc4deee043e9891a' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Кучерук Людмила Олександрівна<br />\nучитель зарубіжної літератури<br />\nВугледарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Донецької області</p>\n', created = 1738364251, expire = 1738450651, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:ab67de20b35dd976cc4deee043e9891a' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738364251, expire = 1738450651, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738364251, expire = 1738450651, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738364251, expire = 1738450651, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


2

Жанрово-тематичне розмаїття лірики Олександра Пушкіна

Мета: схарактеризувати провідні теми лірики О. Пушкіна; удосконалювати навички виразного читання та аналізу ліричних творів; виховувати в учнів кращі людські риси.

Тип уроку: засвоєння нових знань і формування на їх основі умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань
Гронування на тему «Пушкін».
Слова-асоціації допомагають прокоментувати важливі моменти життя О. Пушкіна від 6 червня 1799 року (народження в Москві) до 27 січня 1837 року (дуель на Чорній річці).

ІІ. Мотивація навчальної діяльності
26 березня 1820 року, у день, коли Пушкін завершив свою поему «Руслан і Людмила», В. Жуковський подарував йому свій портрет з написом: «Переможцю учневі від переможеного вчителя», тобто Пушкіна ще у двадцятирічному віці було визнано найкращим поетом Росії. І в російській столиці, і на Кавказі, і в Криму, і в Одесі – усюди, де поет побував за чотири роки південного заслання, він зустрічав хоробрих офіцерів і чарівних жінок, які знали його вірші напам’ять. Про лірику поета, її жанрово-тематичне розмаїття ми говоритимемо сьогодні.
Слайд 1
Слайд 2
(Учні записують тему, епіграф уроку)

ІІІ. Формування нових знань, умінь, навичок
1. Робота з епіграфом.
2. Провідні мотиви пушкінської поезії
Слайд 3
3. Дослідницька робота в групах
Кожна дослідницька група на поетичному матеріалі доводить гармонійне злиття в поезії Пушкіна «звуків, почуттів і думок».

Група 1. Патріотична лірика
«До Чаадаєва»
- Що ви знаєте про Чаадаєва? Які риси цієї людини надихнули Пушкіна на створення послання «До Чаадаєва»?
- Як у вірші «До Чаадаєва» розкривається програма життя та творчості, романтичний заклик служіння батьківщині?
- Які слова-символи є виразниками громадянських почуттів поета?
- Як ви розумієте образ «звезда пленительного счастья»?
- Знайдіть елементи російського романтизму у вірші.
Слайд 4

Група 2. Вільнолюбива лірика
«До моря»
- Якою є форма вірша?
- Композиція вірша.
- Розкажіть про систему образів твору. Як розкриваються почуття та думки у творі?
- Визначте ідею твору, художні засоби, використані поетом для вираження почуттів ліричного героя.
Слайд 5

Група 3. Тема поета і поезії
«Пророк»
- Від чийого імені ведеться оповідь у цій поезії?
- Укажіть основний образ поезії. Що ви знаєте про діяння біблійних пророків?
- Поясніть часте використання в мові поета-пророка архаїзмів та слов’янізмів.
- Якими шестикрилий ангел зробив зір, слух і мову поета? Поясніть використані художньо-зображальні засоби.
- Як ви розумієте високу настанову, дану поетові Богом?
- Яким, на думку поета, є призначення поета?
Слайд 6

Група 4. Тема дружби
«19 жовтня»
- Яким настроєм починається вірш?
- Що змінює настрій ліричного героя?
- Як дружба здатна розширити духовний простір людини?
- Про кого Пушкін говорить: «Троих из вас, друзей моей души, Здесь обнял я…»? Як це характеризує його друзів?
- Що оспівує Пушкін у своїх друзях?
- Що є дружба для поета?
Слайд 7

Група 5. Інтимна лірика
«Я мить чудову пам’ятаю»
- Які події життя Пушкіна лягли в основу цієї поезії? Кому вона присвячена?
- На які частини можна поділити вірш? Простежте за зміною настрою ліричного героя.
- Якими художніми засобами створено портрет коханої?
- Які художньо-зображувальні засоби відтворюють емоційну піднесеність і схвильованість ліричного героя?
- Чому митець не змальовує детального портрета коханої, а створює узагальнений жіночий образ, що стає джерелом високого поетичного натхнення?
Слайд 8

Група 6. Творчий заповіт Пушкіна
«Пам’ятник»
- Як ви розумієте значення епіграфа до вірша?
- Якими словами поет виказує думку, що творчість поета вище слави царя?
- Як Пушкін стверджує народність своєї поезії?
- Як ви розумієте слова «И милость к падшим призывал»?
- «Чувства добрые» втілені у кожній строфі поезії. Доведіть це.

4. Презентація результатів дослідження
Під час презентації результатів роботи учні виразно читають поезії, запропоновані для аналізу.

IV. Підведення підсумків. Рефлексія

V. Домашнє завдання
- Прочитати І розділ роману «Євгеній Онєгін»;
- індивідуальне завдання: «Куди веде цитата?» про епіграф до першого розділу твору.

Автор: 

Кучерук Людмила Олександрівна
учитель зарубіжної літератури
Вугледарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Донецької області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі