Конспект інтегрованого заняття
(математика + розвиток мовлення + музика)
на тему:
«КАЗКОВІ ЗУСТРІЧІ»
(група середнього дошкільного віку «Барвінок»
Підготувала і провела:
Вальків І.Й
Мета. Закріпити вміння співвідносити цифру з числом, розрізняти і називати геометричні фігури та складати з них композицію; вміння порівнювати предмети за величиною; удосконалювати навички кількісної та порядкової лічби в межах 5; Закріплювати з дітьми зміст знайомих казок, правильно називати героїв казок, розвивати вміння відповідати на запитання за змістом казки, збагачувати словниковий запас слів; розвивати логічне мислення, фантазію; виховувати посидючість, бажання прийти на допомогу
Матеріал. Геометричні фігури до гри «Склади композицію», ілюстрації до казок,лисички та будиночки різного розміру, гра «Посади жучка на квіточку», герої казки «Колобок».
Хід заняття.
Вихователь. Діти,сьогодні до нас завітали гості,давайте з ними привітаємося.
(діти вітаються, чути пісенька Червоної Шапочки)
Вихователь. Це напевне ще хтось запізнився. (заходить Червона Шапочка)
Червона Шапочка. -Добрий день, малята ? Чи знаєте ви казку про мене?
Вихователь. -Хто подарував капелюшок дівчинці?
-Кого зустріла Червона Шапочка дорогою до бабусі?
-Що несла дівчинка бабусі?
Червона Шапочка -А ще я несла бабусі гарну картинку, але злий вовк її забрав.
Допоможіть мені малята скласти нову.
Гра”Склади композицію”
З геометричних фігур скласти картину.
(Робота з роздавальним матеріалом)
Вихователь. -З яких фігур складено сонечко?Хмарки?Будинок?Двері?Віконечка?
-Чи сподобались тобі картини дітей ?
Червона Шапочка. Дуже дякую, малята, що ви мені допомогли. До побачення!
Чути музика із кінофільму «Пригоди Буратіно». Забігає Мальвіна.
Мальвіна. -Добрий день, малята.
Вихователь. Чи впізнали ви, діти, хто це? У якій казочці вона живе?
-Кого навчала Мальвіна?
-Так дітки ,я навчала Буратіно, але він хлопчина лінивий і не хоче вчитися.
Він переплутав мені всі казки. Допоможіть мені .
Гра “Розплутай казку”
1) Бігла мишка хвостиком зачепила Колобок впав розбився.(розгляд ілюстрації)
- Що неймовірного у цій казці? Що мало розбитися? Як називається казочка?
2)Схопила лисичка півника і понесла його. А півник кричить:
- Ведмедику, мій братику, несе мене лиска за темні ліси, за високі гори. Порятуй мене! (розгляд ілюстрації)
- Ви знаєте цю казку?Це ведмідь вкрав півника?А хто?
3) Стала кицька Варварка кликати на допомогу їжачка.
- Ходи їжачку не лежи, ріпку витягти поможи. (розгляд ілюстрації)
- Чи правильно Буратіно розказав цю казочку ?
- Кого насправді кликала кицька?
- Хто ще допомагав дідові тягнути ріпку?
Мальвіна. Молодці малята.Дуже дякую вам за допомогу.
Фізкультхвилинка
Приходить черепашка.
-Хто це ?У яких казочці живе черепашка?
Черепашка. Я хочу з вами погратися.
Пісня – гра «Черепаха аха-аха»
Вихователь. Дуже дякую, черепашко, за таку веселу гру.
Чути пісня “Я лисичка я сестричка “Заходить лисичка, співає пісеньку.
Вихователь. Дітки хто це?
-У яких казках живе лисичка?
Лисичка. -Добрий день, малята. Я рада зустрічі з вами. Мені дуже потрібна ваша допомога . У мене є багато сестричок і всі вони весь час сваряться хто з них найбільший, а хто найменший. Допоможіть їх помирити.
Вихователь. - Діти, скільки у вас лисичок? Покажіть мені найменшу; найбільшу.
-Діти, поставте лисичок від великої до найменшої . Назвіть їх по порядку, починаючи з великої; З маленької.
-Як ви дізналися котра лисичка більша, а котра менша?(Способом прикладання або накладання).
- Дітки, давайте ми з вами віднайдемо будиночок кожної лисички.
Робота з демонстраційним матеріалом
-У якій хатинці живе велика лисичка? найменша?
Лисичка.Дуже дякую, малята! Я сподіваюся що мої сестрички більше не будуть сваритися. До побачення!
Під музику заходить Колобок наспівуючи:
Колобок Колобок я не простий
Колобок я чарівний
Ось по лісу я гуляю
Й гарну пісеньку співаю
Вихователь. Дітки хто це?Як називається його казочка ?
- Хто спік колобка?Що з ним трапилось?
- Кого зустрічав колобок по дорозі ?
-Кого першим зустрів колобок?Другим?Третім?Четвертим?
-Котрий за порядком був вовчик ?Лисичка?Зайчик?
Колобок Лисичка сказала, що вона мене не з’їсть, якщо я виконаю її завдання.
Гра «Посади жучка на квіточку»
Вихователь. Ось у вас картинки із квіточками, а на них є цифри. А ще є жучки у яких на спинках різна кількість крапок. Вам потрібно посадити жучків на квіточки, щоб кількість крапочок відповідала цифрі на квіточці.
Робота з роздавальним матеріалом
Колобок Дуже дякую вам малята. Тепер мене лисичка вже не з’їсть. До побачення!
Вихователь. Діти, з ким ми сьогодні зустрічалися?
- Які завдання нам давала Мальвіна? Лисичка?
- Хто із казкових героїв вам найбільше сподобався?