Наталівський навчально –виховний комплекс
Урок математики в 1 класі
« Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання та віднімання числа 3. Розв’язування задач на знаходження суми. Вимірювання довжини відрізка.»
Вчитель : Алексєєва О.О.
2011-2012н.р.
Тема : Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання та віднімання числа 3. Розв’язування задач на знаходження суми. Вимірювання довжини відрізка.
Мета: вправляти учнів у розв’язуванні прикладів і задач , використовуючи таблиці додавання і віднімання числа 3 ;вдосконалювати навички усної лічби ; продовжити роботу над формуванням в учнів уміння вимірювати відрізки;розвивати логічне мислення, уяву, увагу, пам’ять;виховувати любов до математики, почуття взаємодопомоги.
Обладнання: предметні малюнки, геометричні фігури, картки з прикладами, таблиця з умовою задачі, індивідуальні картки.
Тип уроку: урок-подорож.
Хід уроку
1. Організаційний момент
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаєте ви і бажаю вам я.
Хай плещуть долоньки ,
Хай тупають ніжки,
Кивають голівки
І сяють усмішки.
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаєте ви і бажаю вам я.
2. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні у нас буде незвичайний урок, ми вирушимо у подорож.
3. Оголошення теми і мети уроку
Під час подорожі будемо виконувати різні вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання та віднімання числа 3 , вимірювати довжини відрізків.
- Діти. Подивіться до нас надійшов лист.
Дорогі друзі!
У мене трапилась біда. Гуси-лебеді викрали мого братика. Допоможіть будь ласка його знайти!
- Дивно, лист без підпису… Хто міг його написати? Діти, ви не підкажете? (Маша).
- Допоможемо Маші знайти братика? Для того щоб потрапити в казку , нам необхідно виконати завдання.
4. Актуалізація опорних знань , умінь та навичок
1) Усна лічба
Знайти приклади в яких другий доданок дорівнює 3 і обчислити його.
2+3 4+5 1+3 6+2 3+3 7+1 4+3 3+6 5+3 8+1 6+3 5+5 7+3
2+6 4+0 3+ 7
Розказати таблицю віднімання числа 3 . починаючи з більшого числа
10 9 8 7 6 5 4 3 -3
2) Гра «Знайди помилку»
4+1=5 6-1=4 7+2=9 9-3=7 3+3=6 8-3=4 2+3=5 7-3=3
- Молодці , запрошуємо в казку ! А ось і Маша. Поспішає сестричка , щоб відшукати братика, а на її шляху стоїть піч. Вона згодна підказати , куди Гуси – лебеді понесли братика, тільки спочатку потрібно печі виконати завдання.
5. Закріплення вивченого матеріалу
Зошит свій я відкриваю ,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно , не зігнусь.
Буду я писати вправно -
До роботи я берусь.
1) Каліграфічна хвилинка
З двох бананів на столі
Маша склала цифру три.
Якщо це запам’ятаєш –
Цифру три завжди впізнаєш.
Написання цифри 3.
2) Складання прикладів за малюнками і запис їх в зошити.
2+3 1+3 4-3 5-3 4+3 8-3 10-3 9-3 3+3 5+3 6-3 6+3
3) Фізкультхвилинка
Встаньте ,діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній
І до сонця потягніться!
В різні боки нахиліться,
Веретеном покрутіться!
Раз присядьте, два присядьте –
І за парти тихо сядьте!
4) Порівняннячисел
- Піч дякує вам і говорить, що Гуси – лебеді понесли братика за річку.
Для того щоб допомогти Маші перейти річку , нам потрібно виконати наступне завдання. Чий ряд допоможе Маші швидше перейти річку.
Діти виходять ланцюжком і порівнюють числа.
7…3 10…9 2…0 5…8 3…3 4…1 6…7 9…3
2…5 9…6 4…4 0…3 8…7 6…10 1…5 9…8
- Молодці, діти, дякую за те що ви такі активні. Маша побігла далі.
5) Гра «Склади малюнок»
- У кожного на парті лежить геометрична фігура. Яка?(трикутник)
- Скільки кутів у трикутника? На одній стороні – приклад. Розв’яжіть його.
- Вийдіть до дошки ті , у кого відповідь дорівнює 1,2,3,4,5. Складіть із відповідей малюнок. Що у нас вийшло? (яблуко). У нас не просто так вийшло яблуко. Маша добігла до яблуні. Яблуня просить Машу допомогти розв’язати задачу.
6) Розв’язування задачі
- Нагадаємо з яких частин складається задача?
Маша зібрала 2 кошики яблук. У першому кошику – 3 кг , у другому -2 кг . Скільки всього кілограмів яблук зібрала Маша?
- Про що йдеться в задачі?
- Скільки Маша зібрала яблук в перший кошик? У другий?
- Повторіть питання задачі.
- Чи можемо ми дізнатися , скільки всього кілограмів яблук зібрала Маша?
- Якою дією?
- Назвемо розв’язання задачі.(3+2=5)
- Дамо відповідь.(усього 5 кг яблук.)
Запис задачі в зошити
- Молодці , діти! Добре впорались із завданням! Яблуня дає вам яблучко , що вкаже шлях до будинку Баби Яги.
7) Фізкультхвилинка
Один – піднести руки вгору.
Два – нагнутися додолу.
Не згинайте . діти, ноги.
Не торкайтеся підлоги.
Три, чотири - прямо стати.
Будемо відпочивати.
Крильця пташки розправляють ,
Їх до сонця піднімають.
Потім можна політати
І комашок поганяти.
На галявину злетілись,
Там зернят вони наїлись.
Потім знову полетіли,
У гніздечка хутко сіли.
8) Робота з геометричним матеріалом.
- Для того щоб будиночок Баби Яги потрібно відповісти на запитання.
- З яких геометричних фігур складається будинок Баби Яги?
- Скільки трикутників?(10)
- Скільки прямокутників?(7)
- Скільки малих прямокутників?(4) Поверніть їх.
- Молодці ,ви дуже уважні! Ви допомогли Маші врятувати братика. Вона дякує вам за допомогу.
У кожного з вас на парті карточка ваше завдання виміряти довжину шляху , яку подолала Маша та її братик.
- Перевіряємо, який шлях пройшла Маша , а її братик ?
- Ну , а нам час повертатися додому. Зворотній шлях у нас короткий. Сядемо рівненько, заплющимо очі. Уявіть собі , що ви вдихаєте аромат квітки. А тепер полічіть пелюстки квітки від 20 до 1. Розплющте очі. Ось ми знову в класі.
6. Підсумок уроку
- Чи сподобалась вам подорож?
- Що сподобалось найбільше?
- Які перепони виникали на нашому шляху?
- Молодці, діти! Маша дуже-дуже задоволена, і я рада за вас!