Обмежити пошук фільтруванням:
Мета уроку: поглибити знання учнів про передумови й основні етапи формування людини, визначити місця найвідоміших стоянок людей та шляхи заселення Європи, України, рідного краю, показати основні зміни навколишнього середовища в льодовиковий період, їхній вплив на розвиток людини, її господарське життя на території Полтавщини, формувати навички встановлення причинно-наслідкових зв’язків, розвивати уміння працювати в групах, парах, індивідуально, здатність висловлювати власну точку зору, виховувати інтерес до давньої історії і рідного краю.
Мета уроку: ознайомити учнів із структурою та завданням курсу «Історія Полтавщини», надати уявлення про загальноприйняту археологічну періодизацію найдавнішої історії, визначити особливості відтворення дописемної історії, підкреслити роль археології, допоміжних історичних дисциплін та інших наук у вивченні доісторичних часів, ознайомити учнів з археологічними джерелами та їх видами, удосконалювати уміння практичного застосування набутих знань, аналізу текстових джерел, розвивати здатність до аналізу історичних фактів, виховувати інтерес та шанобливе ставлення до археологічних пам’яток нашого к
Позакласний захід з фізики для учнів 9-10 класів, присвячений видатним фізикам Полтавщини.
Методична розробка вміщує досвід викладача по проведенню уроку історії з використанням місцевого матеріалу та ІКТ
Ознайомити учнів з життям і творчістю миргородського поета Антона Шевченка, викликати в них інтерес до його творчості, бажання заглибитися у зміст віршів поета; розвивати уміння орієнтуватися в прочитаному і аналізувати ліричні твори; сприяти виробленню в учнів навичок виразного читання; виховувати в них духовність, людяність, повагу до високих людських почуттів.
Інтегрований урок з літератури рідного краю у 9 класі на тему: «Тарас Шевченко і Миргородщина»
Мета: Ознайомити учнів із матеріалами, що розповідають про перебування Великого Кобзаря у нашому краї, показати зв'язок його поезії з образотворчим мистецтвом та музикою, фольклором; сприяти розвитку пізнавальних інтересів учнів, бажанню працювати самостійно. Виховувати пошану до особи Т.Шевченка. Збагачувати словниковий запас учнів з вадами слуху.
Розробка уроку української мови в 11 класі на тему:
«Літературне краєзнавство. Микола Гоголь – наш
славетний земляк»
Мета: Ознайомлення учнів з історичним минулим рідного краю та тим, як воно висвітлене у творчості М.Гоголя. Вироблення навичок самостійної роботи з додатковою літературою, виразного читання. Збагачення активного словника учнів з вадами слуху та розвиток їх слухового сприймання. Виховання любові до рідного краю, культури спілкування.
Мета. Ознайомити учнів з назвами тварин, рослин, які занесені до Червоної книги. Виховувати гуманне ставлення до тварин і лісу, економне ставлення до «дарів лісу». Розвивати логічне мислення, розуміння залежності в народі.
Обладнання. Емблема клубу «Джерельце», візитні картки, ілюстрації із зображенням тварин, рослин, занесиних до Червоної книги, малюнки правил поведінки в природі, вишивані рушники, фотоапарат, мікрофон, форма лісника.
Хід заняття
І. Вступ.
1. Встав пропущені орфограми, запиши в алфавітному порядку:
З..рно, кр..латий, шв..денько, кл..новий, зам..рзає, пл...ве, св..стіти, ч..рвоний, ч..стенький, в..чірній, д..рев’яний, щ..бетати, ш..рокий, заст...ляє, м..жа, в..рхівка, гр...чаний, гл..бокий, т..пленько, в..ликий.
6 балів
2.Заміни окремі поняття одним загальним:
Червоний, чорний, білий –
Україна, Білорусь, Росія –