Обмежити пошук фільтруванням:
Великий чарівник слова, Коцюбинський створив мистецькі цінності світового значення. Його проза – це синтез народності й гуманізму, інтереси воістину загальнолюдського масштабу, глибинність естетичного змісту, рівне мислення, довершеність образів, найяскравіші грані майстерності, завдяки чому твори Коцюбинського – це і духовний образ, і суть буття народу, його жива історія, великі гуманістичні уроки, мрії про майбутнє. Він великий майстер живописання словом, творець яскравих зорових образів.
Мета уроку:допомогти учням усвідомити значення творчості Михайла Коцюбинського для української літератури, розкрити фольклорні джерела повісті, загальнолюдські проблеми, розширити уявлення про самобутність Гуцульщини, розвивати творче мислення учнів, формувати їхні естетичні смаки, виховувати повагу до звичаїв та вірувань.
Контрольна робота за творчістю М.Коцюбинського та О.Кобилянської, складена за новою навчальною програмою з української літератури (рівень стандарту), що затверджена наказом МОН України від 23.10.2017 № 1407.
Контрольна робота у формі розгорнутих відповідей на питання.
Тема: «Я щасливий у ріднім краю, де уперше дививсь в небо синє». Література рідного краю. Михайло Коцюбинський. «Харитя», «Ялинка», «Маленький грішник»
Мета: Ознайомити та повторити з учнями життя та творчість Михайла Коцюбинського;продовжувати розвивати навички аналізу творів;виразного читання оповідань; розвитку мовлення учнів; розкрити тематику творчості поета;виховувати інтерес до творчості та любов до письменника.
Обладнання: портрет письменника, збірки творів, мультимедійна презентація уроку, літературознавчий словничок, виставка архівних матеріалів
Хід уроку
Мета Ознайомити учнів з казкою. Удосконалювати читацькі навички,
пізнавальну активність, розвивати зв’язне мовленя.
Виховувати бажання бути добрим, поступливим.
Хід уроку
І. Організація класу
1. Вступне слово
Доброго ранку! – мовлю за звичаєм
Доброго ранку! – кожному зичу я
Доброго ранку! – людям бажаю
І усміхаються у відповідь люди
Сьогодні ми з вами познайомимося з повістю М. Коцюбинського «Тіні забутих предків», але спочатку згадаємо життя і творчість письменника. Додому я вам задавала вивчити біографію М. Коцюбинського.
Матеріал містить тестові завдання, асоціативні диктанти, літературні диктанти для перевірки знань учнів змісту творів
Працюючи над циклом уроків, мала на меті допомогти учням не тільки розширити уявлення про самобутність Гуцульщини й її мешканців, а показала, як через інтерактивні технології можна удосконалювати школяра як особистість, розвивати його творче мислення, вміння співпереживати; виховувати працьовитість, любов до художньоо слова.
Разом із Коцюбинським відкриваємо для себе гуцульський край та вічні істини (за твором М. Коцюбинського «Тіні забутих предків»)